TRUDNOPALNA - PŁYTA P5 UNILIN KONSTRUKCYJNA - CENA PŁYTY CENNIK - dystrybutor, hurtownia, trudnozapalna, niepalna, niezapalna, ognioochronna, nierozprzestrzeniająca ognia, z atestem NRO
image1 image2 image3
PDF Print E-mail

P5 Unilin

 

Płyta P5 Unilin to płyta wiórowa zatrzymująca rozprzestrzenianie się ognia, w połączeniu z właściwościami płyty typu P5, czyli odpornej na działanie wilgoci.

Płyty wiórowe o dużej gęstości szlifowane, klejone klejem melaminowo-formaldehydowym MUF. Płyty podlegają minimalnej ekspansji i obrzękowi w warunkach wysokiej wilgotności. Nadają się do zastosowań nośnych w warunkach wilgotnych. Płyta jest łatwa w obróbce i charakteryzuje się niską emisją formaldehydu (klasy E1).

Płyty są ciepło- i ognioodporne, stosowane w szczególności w budynkach użyteczności publicznej takich jak szpitale, lotniska, domy wypoczynkowe, teatry, hotele, itp. Płyta P5 Unilin wstrzymuje wysokie temperatury i hamuje rozprzestrzenianie się ognia i dymu. Posiada klasę reakcji na ogień B-s2,d0 czyli jest produktem trudnozapalnym. Wydzielające się podczas pożaru gazy nie są żrące i nie wpływają niekorzystnie na inne materiały. Temperatura zapłonu płyty P5 wynosi 700 °C w porównaniu do 450 °C dla niektórych rodzajów drewna surowego.

 

Zastosowanie

Płyty mogą być stosowane w klasie usług 2 (ograniczenia temperatury i wilgotności otoczenia) i mogą być używane tylko w biologicznych klasach zagrożenia 1 i 2 EN 335-3. Płyty muszą być zabezpieczone przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Muszą one być ułożone płasko na paletach lub za pomocą odpowiedniej liczby poprzecznych. Rada: płyta będzie się rozszerzać w zmiennych warunkach wilgotności. Płyty w wyjątkowych sytuacjach mogą wejść w reakcje z niektórymi klejami czy farbami, dlatego też zaleca się przeprowadzenie testu przed ostateczną instalacją.

 


 

Jeżeli interesuje Państwa wycena konkretnej ilości płyt prosimy o kontakt:

Handlowiec dyżurujący +48784761880

(8.00-20.00 / 7 dni)

 

Jeżeli interesuje Państwa orientacyjna cena - zapraszamy na naszą aukcję do portalu Allegro:

ALLEGRO

 

 

 


 

niepalna płyta osb, osb nro, niezapalna płyta osb, osb nierozprzestrzeniająca ognia, płyta osb nro, niskie rozprzestrzenianie ognia, płyty osb trudnopalne, osb trudnozapalna