NIEZAPALNA - PŁYTA OSB W 24 GODZINY (z atestem producenta) - trudnozapalna, niepalna, nierozprzestrzeniające ognia, z nro, stop fire3, sf-b, niepalne, dystrybutor, hurtownia, kronopol
image1 image2 image3
PDF Print E-mail

STOP FIRE (SF-B)

OSB Stop Fire SF-B to płyta drewnopochodna o właściwościach trudnozapalnych. Posiada klasę reakcji na ogień B-s2,d0.

Obowiązująca Ustawa kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo w budynkach użyteczności publicznej, to jest w szkołach i przedszkolach, szpitalach i urzędach, halach sportowych i galeriach handlowych. W związku z tymi wymaganiami zmieniły się potrzeby na rynku budowlanym. Dlatego technolodzy firmy Kronopol opracowali i wdrożyli do produkcji trudnozapalne płyty drewnopochodne OSB SF-B (Stop Fire), które w testach uzyskały klasyfikację ogniową B-s2, d0. Dzięki temu zaliczone zostały do grupy materiałów NRO - nie rozprzestrzeniających ognia.

Płyty OSB SF-B są drewnopochodnymi płytami budowlanymi. Spełniają one wszystkie wymagania materiałów konstrukcyjnych, a dodatkowo wymagania z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Z powodzeniem mogą być stosowane w konstrukcjach szkieletowych od podłogi aż po dach. Są łatwe w obróbce i montażu.

 

Czym jest klasyfikacja ogniowa?

Klasyfikacja ogniowa to to europejski system oceny produktów i materiałów budowlanych pod kątem ich reakcji na ogień. System ten zawiera wszystkie ważne informacje, zostały pogrupowane i oznaczone odpowiednimi symbolami. Te tak zwane Euroklasy obowiązują i są identyczne w całej Unii Europejskiej.

 

Ważne!

Przy pożarze liczy się każda minuta! Im wolniej rozprzestrzenia się ogień, tym większe szanse będą miały służby pożarnicze do ewakuacji ludzi z niebezpiecznego miejsca.

 

Jeżeli interesuje Państwa wycena konkretnej ilości płyt prosimy o kontakt:

Handlowiec dyżurujący +48784761880

(8.00-20.00 / 7 dni)

 

Jeżeli chcą Państwo złożyć zapytanie lub zamówić towar proszę kliknąć w link: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it